Vypěstujte si v květináči akácii

Elegantní akácie je možné pěstovat jako přenosné rostliny. Většina akácií, které mají dokonale kulaté, jasně žluté květenství, pochází z Austrálie. Z jejich krásy se však můžeme těšit za jistých podmínek i v našich celoročních podmínkách.
·         Akácie jsou jedny z nejznámějších dřevin, které pocházejí z Austrálie. Jejich dekorativní listy jim dodávají velice elegantní vzhled.  A nejenom listy, i jejich květy, které jsou uspořádány do kulovitých, anebo válcovitých květenství, povětšinou ve žluté barvě.

strom na savaně
Pěstování akácií

·         V tropech a subtropech celého světa jsou akácie velice často pěstovány jako zahradní okrasné rostliny.
·         Drobnolisté odrůdy akácií je úplně ideální pěstovat například ve formě bonsají.
·         V našich podmínkách je možné akácie pěstovat pouze jako přenosné rostliny v interiérech, například v zimních zahradách.
ü  Akácie vyžadují značný dostatek slunce.
ü  Vyhovují jim lehké a propustné půdy.
ü  Během letních měsíců vyžadují bohatou zálivku.

Chcete ji?

Krásným druhem akácie, která je naprosto vhodná pro domácí pěstování je například Acacia glaucoptera, která pochází ze západní Austrálie. Jedná se o pomalu rostoucí keř, který dorůstá výšky okolo jednoho metru. Tato akácie vykvétá nádhernými, kulovitými květenstvími ve žluté barvě. Právě tyto květy jsou na akáciích to nejatraktivnější, neboť vyrůstají přímo z velkých plochých nepravých listů, tak zvaných filodií.

kvetoucí akacie
Bakterie a mravenci

·         Mnohé z druhů akácií vytvářejí ve volné přírodě velice zajímavé symbiotické vztahy. Na svých kořenech totiž hostí jisté bakterie, nazývané Rhizobium, které dokáží udržovat vzdušný dusík a zásobují jím celou rostlinu. Akácie zase těmto bakteriím poskytuje jiné látky, které jsou pro bakterie potřebné. 
·         Duté trny akácií hostí také některé druhy mravenců. Ti potom na oplátku ochraňují dřeviny před rozličnými škůdci.

Vypěstujte si v květináči akácii
Ohodnoťte příspěvek
diamond-collagen160x600.jpg