Co stojí za to vidět v Berlíně

Berlín je hlavním městem Německa, je to krásné město plné památek, historie, ale i budoucnosti. Výhodou toho, že je Berlín takto velké a vyspělé město, je mnohem volnější volba jazyka. Můžete se zde bez problémů domluvit anglicky. No a jak už to tak bývá, v Berlíně jsou místa, která opravdu stojí za to vidět.
            Braniborská brána se tyčí na pomezí dvou hlavních tříd – Unter den linden a Strasse des 17. Juni. Jedná se o jednu z nejznámějších památek Berlína vybudovanou v 18. století jako celní bránu. Výška dosahuje 26 metrů a její šířka je až 65 metrů.
památník holocaustu
            Pokud alespoň trochu čtete knihy, měli jste jistě možnost si přečíst knihu My děti ze stanice ZOO. Knížka o mladé dívce, která se pomalu stává závislou na drogách, se odehrává v Berlíně. Známé jsou zde dvě stanice metra, u kterých se fanoušci tohoto příběhu často zvěčňují. Pro někoho toto místo může být také tipem na návštěvu.
berlinská budova
            Rozhodně však nezapomeňte navštívit části berlínské zdi, přesněji Checkpoint Charlie, tedy nejznámější přechod mezi částmi Berlína, který nabízí i menší výklad, historii a zajímavé graffiti. A pokud se chcete posunout do ještě dál do historie, zamiřte k Židovskému památníku, který i přesto, jak jednoduše vytvořený je, dokáže v člověku probudit zvláštní pocity. Taktéž můžete prozkoumat muzeum Topography of terror.
brandenburger tor
            Nakonec jistě stojí za to i Reichstag, Berlínský dóm, Alexandrplatz a Fernsehturm, která nabízí nádherný výhled po městě. Avšak dávejte pozor, ať u sebe nenosíte ostré předměty a další podobné předměty, jelikož vstup do této vyhlídky je přísně kontrolovaný a je možné, že si chvíli počkáte, než na vás přijde řada.
            A pro zájemce o budovy doporučuji taktéž navštívit Novou synagogu, nebo Pamětní kostel císaře Viléma. Architektura, která v Berlíně mezi sebou kontrastuje, je na pohled velmi zajímavým prvkem.